Online „fogadóórák” a Könyvtárban!
Az Egyetemi Könyvtár - elsősorban online formában – kutatás- és publikálástámogató fogadóórákat tart célzott csoportoknak, de minden érdeklődőt szívesen látunk. Az időpontokat egy-egy téma köré hirdetjük meg, ezzel kapcsolatban lehet kérdéseket feltenni, általános, illetve egyéni problémákat, eseteket megvitatni a kutatástámogató könyvtáros kollégákkal.
A következő fogadóóra…
Milyen eszközökkel segíti a publikálást az Egyetemi Könyvtár?
Megfelelő a kiválasztott folyóirat? Lehetséges a plágiumellenőrzés saját kéziratra? AI generált szöveg a publikációban? Milyen lehetőségek vannak a cikkeljárási díjak kiváltására?
Minimum ezekre a kérdésekre választ kaphat az, aki ott lesz!
Időpontja: 2024. november 27. 14:00 óra
Helyszín: Teams
Regisztráció: https://forms.office.com/r/ja6APuQHt5
|Az előadás a "Gyakorlatorientált képzésfejlesztés az Óbudai Egyetemen az Ipar 4.0 jegyébenRRF-2.1.2-21-2022-00019" számú projekt keretében valósul meg.|
Tervezett témák:
MTMT alapismeretek;
Megfelelő folyóiratok beazonosítása;
Hozzáférhető tudományos adatbázisok lehetőségei;
Megbízható források a folyóiratok minőségének megállapításához;
Folyóirat ajánló összeállítása a Könyvtár munkatársai által;
Hivatkozáskezelő szoftverek (reference manager) használata;
Az open access publikálás lehetőségei a Könyvtár segítségével.
A korábbi fogadóórák anyaga elérhető a „Kutatástámogató fogadóóra – Egyetemi Könyvtár” Teams csoportban. (A korábbi felvételek megtekintéséhez is regisztráció szükséges.)
MTMT alapok
Regisztráció, az adatbázis felépítése, közleménytípusok az MTMT-ben, a rekordok kötelező adatai, közleményfelvitel, adatszolgáltatás, lekérdezések az adatbázisból, szerzői felület kezelése
Hogyan tudunk tájékozódni folyóiratok minőségéről?
(Journal Citation Report; Scimago Journal Rank; MTMT; presztizsfaktorok)
Hogyan tájékozódhatunk a kutatói előmenetel feltételeiről?
PhD, egyetemi docens, habilitáció, egyetemi tanár. / Milyen felületeken, platformokon tudunk tájékozódni a követelményeknek való megfelelésünkről? MTMT, WoS, Scopus, ODT, Tudometer…
Kutatói önprofilozás a gyakorlatban – kutatói platformok
„Tudományos közösségi oldalak” és kutatói önprofilozás. | A legfontosabb – és a 4/2023. sz. rektori utasítás szerint előírt – platformok bemutatása, illetve az azokban történő regisztráció menetének ismertetése.
MTMT alapismeretek | …az első lépések
A workshop során a Magyar Tudományos Művek Tára bemutatása mellett ismertetjük az MTMT regisztráció folyamatát, illetve a legfontosabb – a rendszerből kinyerhető – szerzői kimutatásokat.
A következő mail-címek bármelyikén várjuk a kérdéseket, észrevételeket:
mtmt@uni-obuda.hu - open.access@lib.uni-obuda.hu